Novinky

7.2.2023
Cruise SLIM, zcela nové modely štíhlých vestavných chladniček pro obytné vozy, v průběhu roku budou dostupné tři modely: SLIM 70, 90 a 140 litrů

1.5.2022
CRUISE OFF, nový design dveří, zavíracího mechanismu i interieru.

1.7.2021
Nové modely TB STEEL OFF postupně nahradí předchozí TB STEEL.

1.3.2021
Unikátní 12V kompresorová klimatizace pro obytné vozy Plein Aircon

 

Indel B S.p.A.

Katalog produktů mobilního chlazení Indel B

Katalog produktů mobilního chlazení, autochladničky Travel box, Aftermarket, Cruise, klimatizace Sleeping well. (PDF 5MB)


 

Kompresorové chladničky na 12 a 24V vyvíjí a vyrábí Indel B již více než 40 let. Své produkty dodává jako první vybavení interiéru nejvýznamnějším evropským a americkým výrobcům užitkových vozidel jako je Volvo, Scania, Daf, Iveco, Renault, Kenworth, Irisbus a Irizar, ale také například automobilce Audi.

Těchto rozsáhlých zkušeností společnost Indel B využila při vývoji řady přenosných kompresorových autochladniček a autochladniček určených pro tzv. "aftermarket" vybavených stejnými hlavními součástmi, které jsou používány pro masovou výrobu OEM chladniček zmíněným výrobcům užitkových vozidel. Přitom si samozřejmě zachovávají vysoké standardy kvality a nároky na životnost vyžadované přímo výrobci automobilů.

Řada přenosných chladniček Indel B je složena z 16 modelů, které, v závislosti na rozměrech, mohou být použity pro různé účely: převážení jídla, nápojů a léků, čerstvého ovoce, zeleniny a dokonce i mražených produktů během dlouhých cest, výletů i krátkých převozů, vyžadujících ucelený a nepřerušený chladící řetězec.

Velký chladicí výkon (až do – 18°C v prostředí o teplotě 32°C, dle typu chladničky) umožňuje uživateli převážet i hluboce zmrazené potraviny bez obav z roztavení. Přesun z obchodu s potravinami se zamraženými výrobky tak již není limitován časem stáveným na cestě. Na cestách se můžete osvěžit vždy správně vychlazeným nápojem, z rybářské výpravy si můžete přivést domů čerstvé ryby nebo si je můžete během jízdy zamrazit. Možnosti využití jsou nepřeberné. Kompresorová autochladnička Indel B na palubě vozu Vám tak umožní lépe si užít volného času a svobody na cestách!

Dvojité napájení (DC 12/24 Volt a AC 115/230 Volt, dle typu chladničky) umožňuje autochladničce stejné použití doma jako ve voze, kde je napájena ze zásuvky autozapalovače. Elektronika automaticky rozpozná typ zdroje i napájecí napětí, při provozu ve voze se také postará o to, aby chladnička nevybila baterii a vždy bylo možné bezpečně nastartovat.

S autochladničkou Indel B se dozvíte o jiném a lepším způsobu jak si užít cestování, využijete přitom stejný komfort jaký dříve nabízely pouze domácí chladničky a mrazničky.


Historie společnosti Indel B divize mobilní chlazení je na časové ose níže:

 

1967 - vývoj a výroba prvních kompresorů 12/24V používaných v prvních autochladničkách Indel B
1968 - uvedení na trh známého modelu LT22
1972 - zahájení výroby mobilních vestavných chladniček 12/24V pro karavany, lodě atp..
1974 - Indel B zahajuje mocnou spolupráci, vývoj a produkci autochladniček určených pro VOLVO
1975 - uvdenení na trh oblíbené chladničky TR825
1989 - zlom v historii společnosti Indel B, byla navázána spolupráce se společností NASA. Indel B je pověřena vývojem a výrobou chladničky pro raketoplán Columbia. Společnost touto zakázkou získává respekt a celosvětovou polularitu.
1989 - první OEM produkce pro osobní vozy Chrysler
1990 - Renault Truck do svých kamionů začíná osazovat chladničky Indel B, OEM produkce
1992 - zahájení spolupráce se společností Iveco, později široce rozvinutá
1994 - zahájení spolupráce se společností DAF a Scania, a také Indel B začíná do svých chladniček osazovat kompresory Danfoss (dnes SECOP)
2000 - Indel B získává prestižní postavení oficiální výrobou chladniček pro vozy SCANIA
2001 - Indel B uvádí na trh dosud prodávané modely TB2001
2004 - první 24V nazávislá klimatizace kro kabiny kamionů pro dobu stání vyvinutá společností Indel B
2007 - Indel B vstupuje do trhu s luxusními autobusy Irizar a Iveco, dodává chladící systémy
2009 - představení legendární střešní klimatizace OBLO
2010 - vývoj a výroba OEM chladniček pro VOLVO trucks a AUDI A8
2011 - OEM produkce pro tahače Kenworth
2012 - společnost Iveco zvolila klimatizace Oblo jako originální výbavu s vých kabin Stralis Hi-Way
2014 - spolupráce se společností VOLVO truck, Indel B dodává chladničky do OEM produkce tahačů řady FH